263-20 Predaj kúrie Štvrtok nad Váhom

Späť

263-20 Predaj kúrie Štvrtok nad Váhom
Pri kontaktovaní realitného makléra uveďte prosím číslo inzerátu 263-20
Rozhodli sme sa predať gazdovskú usadlosť v obci Štvrtok nad Váhom asi 5 km od obce Nové Mesto nad Váhom a 18 km od krajského mesta Trenčín vo veľmi peknom prostredí Bielych Karpát.
Gazdovská kúria je na pozemku o celkovej rozlohe 7 322 m² s prekrásnou scenériou obrovského ovocného sadu, kde rastú čerešne, višne, marhule, mladé broskyne, nektarinky, hrušky, rôzne odrody sliviek a veľa orechov, lieskovcov. V prednej časti je vysadené malinisko šľachtených malín, černíc a niekoľko rodiacich sadeníc kiwi a dokonca aj figy. V zadnej časti kúrie sa po hospodárskej budove ťahá sladké tmavé hrozno.
Dve samostatne stojace stavby s úžitkovou plochou 502 m² sú napojené na inžinierske siete , sú v štádiu rekonštrukcie pripravované na bývanie.
Pôvodne zemianska 8 izbová kúria sa nachádza v pravej časti pozemku a skladá sa z dvoch častí. Obytný priestor a hospodárska časť. Celá táto stavba je postavená z nepálenej tehly, pričom hrúbka stien je 1m. Budova je v poriadku, steny sú suché, hrúbka a kvalita stien zaručuje rovnakú, príjemnú klímu v miestnostiach v lete aj v zime (vyrovnaná vlhkosť a teplota ovzdušia), jednoducho zdravé bývanie.
V obytnej 5 izbovej časti s úžitkovou plochou 150 m², v jednej miestnosti stojí krásna kachlicová pec, pripravená na vykurovanie celej tejto časti.
V ľavej časti pozemku stojí budova, kde sa nachádza 3 izbová časť s úžitkovou plochou 62 m2. Za týmto obytným priestorom pokračuje hospodárska budova, hospodárske priestory v pôvodnom stave, kde sa nachádzajú veľké priestory na chov dobytka, alebo ustajnenie koní s aktuálnou možnosťou využitia priestoru na moderný štýl – napr. bowling. Budova bola postavená neskoršie ako prvá, múry sú už z kvalitnej pálenej tehly, sú v dobrom stave, izolácia v poriadku, steny sú je suché. Strecha v tejto časti je ale zlá a je nutné ju vymeniť.
Samozrejmosťou usadlosti je aj vlastná studňa cca 22 m hlboká s napájadlom pre kone.
Táto stará gazdovská kúria ponúka priestor na pohodlné bývanie, gazdovanie, podnikanie v každom ohľade. Je to ideálne miesto pre kombináciu bývania s podnikaním aj vzhľadom na strategickú polohu v strede obce, pričom však záhrada sa svojou zadnou časťou dotýka polí za ktorými je les.
Má veľmi zaujímavú históriu, ponúkla útočisko a domov zaujímavým ľuďom, významným zemanom na Považí, taktiež ju vlastnil aj neznámy poľský šľachtic a nedá mi nespomenúť, že sa tu v detstve pobývala aj známa spisovateľka Vilma Jamnická.
Je dobre situovaná a hlavne výborne riešená. Po zatvorení vstupnej brány máte výhľad len do romanticky dýchajúcej časti usadlosti, všetky starosti všedného dňa zostávajú na ulici a Vy ste ponorení a pohltení atmosférou romantiky a čaká len na Vás, aby ste si ju zariadili, aby ste jej vdýchli život podľa Vašich predstáv a túžob. V tej usadlosti sa harmonicky spája drsnosť zložitých životných podmienok moderného sveta s romantickou krásou pohľadu na čistú prírodu.
Nehnuteľnosť je vhodná na hospodárenie, agroturistiku, prípadne na penzión v prírode.
Nutné vidieť osobne.
Možnosť financovať aj cez hypotekárny úver s ktorým Vám radi poradíme.Viac inzerátov nájdete na www.mreality.sk
Kontakt:
mobil: 0903903009
email: info@mreality.sk

Cena: 215.000,- EUR
ID zákazky: 26502

Kontakt na makléra

Meno:Dušan Šváby
Ulica: Trenčín
Mesto: Trenčín
Mobil: +421 903 903 009
E-mail: info@mreality.sk
  • Hypotéka
  • Mám záujem o nehnuteľnosť
HYPOTÉKA – ponúkame Vám ponuku hypotekárnych úverov s najnižším úrokom, šitú na Vašu mieru – rýchlo a ZADARMO.

Ak nemáte čas behať po bankách, my to spravíme za Vás. Šetríme Vám čas a peniaze, tak neváhajte, stačí vyplniť kontaktný formulár.

Meno*

Priezvisko*

Email

Telefón

Vaše meno:*

Váš email:*

Váš telefón:*